Vítám vás v nově spuštěném e-shopu značky MOJEIV. Hezké nakupování :)

O MNĚ

Dlouho, dlouho, dlouho mi trvalo, než jsem se odhodlala sednout a napsat něco o sobě. Ale prý to tady musí být, aby si lidi mohli přečíst něco o tom, kdo věnuje hodiny času výrobě věci, kterou se rozhodnou koupit. OK. Beru. Marketing musí být ;)

Takže už víme, že nejsem moc na psaní. A protože nejsem psavec, daleko lépe mi jdou od malička všechny rukodělné a kreativní činnosti. Vystudovanou mám střední uměleckoprůmyslovou školu, kde matika a fyzika fakt nebyla potřeba ;). Následně jsem zkusila vysokou školu (pedagogickou, speciální výtvarku), ale tak nějak mi nepřišlo, že učit je mým posláním. Profesně se celý život věnuji tvorbě komerční grafiky – prošla jsem reklamními agenturami i velkým vydavatelským domem. Momentálně mě cesta zavedla ke klientovi, kde v marketingovém týmu, s partou super kolegů, prodáváme umění relaxace a je to prostě lovebrand.

No a háčkování a pletení? Začala jsem už jako malá šít (jsem z krejčovské rodiny, takže to byla trochu samozřejmost) a pak v družině s paní učitelkou Huťkovou plést. V pubertě pak nebyla chuť ani čas na nic tak trapnýho jako ruční práce. To bylo cool malovat, kreslit a vůbec žít umělecký středoškolský život. A až po mnoha letech (za dlouhých kovidových večerů a dní na homeoffice) jsem si na pletení a háčkování vzpomněla a úplně sem propadla droze nás tvůrců – Pinterestu. Do měsíce byla ložnice zaskládaná krabicemi s vlnou. Vyházela jsem všechny nepotřebné věci z šuplíků a nacpala je další vlnou. To byl leden 2020 a měla jsme první malou kolekci čelenek, šál a čepic a nafotila je s kámoškou od koní J (mimochodem koně je další moje vášeň, která mi v létě zabere hodně času, ale hezky se to doplňuje  – v zimě háčkuju,  v létě trénuju a závodím na koni).

No a po první minikolekci nastal celý ten kolotoč, kterým musíte projít, když si chcete založit svoji malou značku: logo, založit všechny socky a začít je plnit, vymyslet sortiment, etikety, štítky, vizitky, vymyslet a postavit e-shop a do toho zpracovávat objednávky a testovat nové materiály a vzory. Koncem roku pak přišla první zkušenost s prodejem zboží jiným osobám než kamarádům a známým…. A… super! Pozitivní reakce zákaznic mě nakoply do toho pokračovat dál.

A nejvíc mě na tom baví, že můžu dělat pořád něco nového. Objevuju nové vzory, materiály, zkouším kabelky, home decor a kdoví kam dál mě to zavede... A poslední zkušeností byl živý prodej na designovém marketu a to bylo velmi inspirující. Asi nejvíc mě baví ponča… těch barev a střihů co se dá vymyslet! 

A proč MojeÍv? Většinu času tvořím grafiku a design pro jiné, a převážně podle jejich požadavků a přání. Tak jsem si tentokrát chtěla udělat vizuální i marketingový projekt jen podle sebe, tak jak to cítím a jak se mi to líbí. Prostě takovou jen MOJI VĚC, kde do toho nebudou kecat žádní další kompetentní manažeři, protože dneska je grafik kdekdo :)). Takže tohle je MOJE ÍV a doufám, že bude tak trochu i vaše :)

Budu velmi ráda pokud se mnou touhle cestu půjdete a občas kouknete na sítě, co mám nového nebo pořídíte dáreček sobě nebo někomu blízkému.

Snad to není moc dlouhý :)). Mějte se, jdu radši něco dělat rukama.

Vaše Ív

 

Zpět do obchodu